JUBILA LOGO

Zadzwoń teraz!

Tradycyjne wesele to obecnie rzadkość, ponieważ większość osób stawia na modne obecnie wesela retro, boho czy minimalistyczne. To nie znaczy, że należy zrezygnować z tradycyjnego wesela tylko dlatego, że nie wpisuje się ono w najnowsze trendy! Sprawdź czy ten styl wesela pasuje do Was i zaplanuj idealny ślub.

Tradycyjne wesele to obecnie rzadkość, ponieważ większość osób stawia na modne obecnie wesela retro, boho czy minimalistyczne. To nie znaczy, że należy zrezygnować z tradycyjnego wesela tylko dlatego, że nie wpisuje się ono w najnowsze trendy! Sprawdź czy ten styl wesela pasuje do Was i zaplanuj idealny ślub.

 

 

W dzisiejszych czasach pojawia się tak wiele trendów weselnych, że trudno wybrać coś dla siebie w gąszczu dostępnych propozycji. Czy zorganizować wesele w rustykalnej stodole, a może w karczmie góralskiej? Motywem przewodnim będzie boho czy art deco? Jeśli jesteście zmęczeni ilością opcji i marzy się Wam klasyczny ślub postaw na tradycyjne wesele!

Dla kogo tradycyjne wesele będzie dobrym wyborem?

 

Najważniejszą zasadą podczas wybierania motywu przewodniego na ten wyjątkowy dzień jest odzwierciedlenie swojego charakteru za pomocą stylu wesela. Tak jak w życiu, tak i podczas organizacji wesela, nie warto ślepo podążać za obecnie królującymi trendami, lecz ewentualnie zainspirować się ich poszczególnymi elementami. Wesele powinno sprawiać nam wiele radości, ale również być komfortowym, bezstresowym wydarzeniem, dlatego też nie warto wybierać motywu, który nie współgra z naszym stylem i charakterem.

 

Tradycyjne wesele to wybór dla każdego kto ceni sobie obyczaje i klasykę, oraz nie jest fanem najnowszych trendów, tylko nieprzemijającego stylu.

Tradycyjne wesele – jak osiągnąć idealny ślub w kilku prostych krokach

 

Niezależnie od tego, czy sami planujecie własny ślub, czy współpracujecie z konsultantem ślubnym, wybór odpowiednich elementów pasujących do motywu jest ważnym krokiem. Oto kwestie, o których warto pomyśleć, rozpoczynając planowanie wesela –

Budżet ślubny

Tradycyjne wesela są zwykle droższe niż ich bardziej współczesne odpowiedniki. Dzieje się tak dlatego, że te klasyczne ceremonie często charakteryzują się bogatymi detalami, luksusowymi strojami i dużą listą zaproszonych gości składającą się z członków rodziny i przyjaciół.

Ślub cywilny czy kościelny

Pamiętaj o sporządzeniu rozsądnego budżetu ślubnego, aby upewnić się, że będziesz na bieżąco przez cały czas i postaraj się znaleźć alternatywy drogich usług czy produktów. Na tradycyjne wesele idealną suknią będzie sukienka ze ślubu Twojej mamy czy babci – w końcu to tradycja!

 

 

Tradycyjne kolory weselne

Jedną z najbardziej ekscytujących części planowania ślubu jest wybór palety kolorów wesela, którą uwielbiasz. Nie ma standardowych opcji kolorystycznych dla tradycyjnego ślubu, ale możesz spojrzeć wstecz w poszukiwaniu inspiracji i rozważyć schematy kolorów pasujące do klasycznego stylu, do którego dążysz.

Dekoracje balonowe

Popularne kombinacje kolorów na tradycyjne wesela to czerwień i złoto, biel i granat, biel i delikatny róż oraz bordo i fiolet. Możesz także zdecydować się na czarno-białe wesele — sprawdza się to szczególnie dobrze, jeśli chcesz zorganizować wyrafinowane, eleganckie wesele.

 

Miejsce przyjęcia

Tradycyjne wesele często odbywa się w okazałej scenerii — na przykład w dworku lub luksusowym hotelu. Istnieje wiele wspaniałych opcji, jeśli chodzi o miejsca na przyjęcia weselne o tematyce klasycznej. Tereny hotelowe i sale balowe stanowią idealne tło na popołudniowe posiłki i tańce. Możesz też zorganizować przyjęcie w domu członka rodziny, jeśli wystarczy miejsca dla wszystkich. Tradycyjne wesele nie musi być bardzo drogi.

Ścianka balonowa

 

 

Kwiaty i dekoracje weselne

Większość bukietów ślubnych inspirowanych klasyką zawiera miękkie, delikatne kwiaty w kilku odcieniach. Biel lub delikatne kolory neutralne są często kolorem bazowym, z domieszką odcieni z pozostałej palety kolorów ślubnych. Postaraj się połączyć kolorystykę bukietu ślubnego z paletą barw całego wesela, żeby osiągnąć spójny, elegancki efekt. Najpopularniejsze kwiaty? Lilie, piwonie, róże i irysy.

Małe wesele

Tradycyjne wesele często ozdabiane jest kwiatami, co jest dość drogim rozwiązaniem, ale istnieje tańsza i bardziej efektowna alternatywa – dekoracje balonowe! Najpopularniejszym wyborem naszych klientów jest fotościanka, balony z helem i girlanda balonowa! Balony są znacznie trwalszym rozwiązaniem, a co najważniejsze nasze balony wykonane są z biodegradowalnego materiału, więc nie musicie przejmować się ich negatywnym wpływem na środowisko. Tradycyjne wesele może być eko.

 

 

Tradycyjny porządek ceremonii ślubnej

Jednym z największych atutów tradycyjnego ślubu dla wielu par jest sposób, w jaki przebiega ceremonia ślubna i wesele. Jest to klasyczne zgromadzenie ludzi, którzy są świadkami wymiany przyrzeczeń, błogosławieństwa oraz, co najważniejsze, wymiany obrączek.

Ile kosztuje wesele

Ceremonia ślubna potrwa około godziny — w zależności od tego, ile czytań wybierzecie i czy są jakieś tradycje religijne, których chcielibyście przestrzegać. Rozpoczyna się procesją, po której następują czytania oficjalne i bliskich, następnie śluby i wymiana obrączek. Każda religia ma swoje własne spojrzenie na to, jak wyglądają tradycyjne śluby.

 

 

 

Najpopularniejsze tradycje weselne i ich geneza – nasze top 5 na tradycyjne wesele

 

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego panna młoda niesie bukiet do ołtarza lub dlaczego torty weselne są wielowarstwowe? Tradycyjne wesele jest pełne różnych obyczajów, choć większość par może nie znać ich pochodzenia i historii. Ale częścią personalizacji własnego wesela i uczynienia go wyjątkowym, jest podjęcie decyzji, które tradycje weselne chcielibyście włączyć do swojej własnej uroczystości, a także, które wolicie pominąć. Cokolwiek zdecydujecie, poznajcie historie niektórych z najczęstszych międzynarodowych tradycji ślubnych i weselnych.

 

  1. Bukiet ślubny niesiony do ołtarza

W dzisiejszych czasach panny młode niosą bukiet piwonii albo róż do ołtarza, ale w starożytnej Grecji i Rzymie chodziło o… zioła. W tamtym czasie modne było trzymanie aromatycznych bukietów z czosnku, kopru i innych ziół i przypraw, które miały odstraszać złe duchy. Obecnie przeszliśmy od wonnych bukietów ziół do bujnych bukietów kwiatowych, często składających się z ulubionych kwiatów panny młodej. Noszenie ulubionej odmiany kwiatów to tradycja, która stała się popularna w 1840 roku, kiedy królowa Wiktoria poślubiła księcia Alberta i niosła bukiet przebiśniegów – jego ulubionych kwiatów.

 

 

  1. Druhny w identycznych sukniach

Identyczne suknie druhen mogą być obecnie nieco passé, ale w czasach rzymskich pasujące stroje symbolizowały szczęście i były powszechną tradycją weselną. W tamtych czasach ludzie wierzyli, że złe duchy pojawią się na weselu, próbując przekląć pannę młodą i pana młodego. Aby zmylić duchy, druhny działały jak wabiki i ubierały się identycznie jak panna młoda. Pomysł polegał na tym, że duchy nie byłyby pewne, która dziewczyna jest Panną Młodą, co skłoniłoby je do pozostawienia jej w spokoju i pozwolenia parze na ślub.

 

 

  1. W welonie

Tradycja noszenia welonu ślubnego sięga starożytnego Rzymu, gdzie Panna Młoda szła do ołtarza z welonem na twarzy, aby ukryć się przed wszelkimi złymi duchami, które mogłyby zrujnować jej dzień ślubu. Najwyraźniej duchy były wtedy sporym problemem. Obecnie welony ślubne są dostępne w wielu różnych stylach i długościach, a ich głównym przeznaczeniem jest elegancki wygląd.

 

 

  1. Noszenie pierścionka na palcu serdecznym

Tradycja ta wywodzi się również od Rzymian, którzy wierzyli, że czwarty palec lewej ręki jest połączony bezpośrednio z sercem żyłą zwaną „żyłą miłości”. Ze względu na to połączenie ręka-serce, ten palec został przyjęty jako idealne miejsce do noszenia obrączki.

 

 

  1. Przekazywanie ręki Panny Młodej przez ojca Panu Młodemu

Ta tradycja ceremonii zaślubin wywodzi się z czasów aranżowanych małżeństw, w których „oddanie” Panny Młodej oznaczało przeniesienie opieki nad nią z ojca na męża. W tamtych czasach małżeństwa zazwyczaj były aranżowane przez rodziny pary młodej, a kwestią kluczową był status społeczny, majętność i wynegocjowany posag. Na szczęście dzisiaj ta tradycja odeszła w zapomnienie w większości kultur i jest teraz wyłącznie ładnym zwyczajem, pełnym miłości.

 

 

Zaplanuj swoje wymarzone tradycyjne wesele za pomocą naszych wskazówek i pomysłów. Opracuj kolorystykę, znajdź idealne miejsce i zorganizuj ceremonię oraz przyjęcie pasujące do Twojej historii miłosnej i tradycji. Po więcej inspiracji zapraszamy na naszego Facebooka!