JUBILA LOGO

Zadzwoń teraz!

Impreza przyjazna środowisku zorganizowana razem z naszymi poradami sprawi, że będziesz się bawić jak nigdy, a przy okazji zadbasz o naszą planetę!

Impreza przyjazna środowisku zorganizowana razem z naszymi poradami sprawi, że będziesz się bawić jak nigdy, a przy okazji zadbasz o naszą planetę!

 

Troska o środowisko jest kluczową wartością w XXI wieku i dbamy o nie w każdym kontekście naszego życia, w tym także planując imprezę eco freindly. Najprościej mówiąc jest to impreza przyjazna środowisku. Staramy się wprowadzać coraz to nowe sposoby na ekologiczne działanie w branży dekoratorskiej i szukamy zielonych rozwiązań w każdej dziedzinie naszej działalności, ponieważ jest to coś bardzo bliskiego naszym sercom.

 

Wesele sylwestrowe

 

Ciągle mówi się o tym, że już niedługo szkody wyrządzone naszej planecie będą nieodwracalne, dlatego ważne jest, abyśmy przyjrzeli się wszystkim sposobom jakie można wprowadzić w naszym życiu codziennym i zawodowym, ponieważ nawet najmniejsze zmiany mogą pomóc w zmianie świata na lepsze i ochronie środowiska naturalnego.

 

 

6 najlepszych sposobów na imprezę eco friendly z JUBILA

Mając to wszystko na uwadze, stworzyliśmy krótki przewodnik na temat najlepszych sposobów, dzięki którym wszyscy możemy przyczynić się do zmiany naszej imprezy w wydarzenie bardziej przyjazne dla środowiska. W końcu w prawdziwym życiu ratowanie świata nie jest tak naprawdę zadaniem dla superbohatera. Wszyscy powinniśmy prowadzić tryb życia w wersji eco friendly, co nie wyklucza planowania wydarzeń z pięknymi balonami, nowoczesnymi organicznymi girlandami z balonów i innymi dekoracjami.

 

  1. Eco balony są możliwe? Impreza przyjazna środowisku możliwa nawet z dekoracjami

baner 4

Używaj biodegradalnych balonów lateksowych, które po zakończonej imprezie i odpowiedniej utylizacji ulegają rozkładowi w okresie do ośmiu miesięcy, a nawet szybciej! Jeśli używasz helu, upewnij się, że uroczyste balony są bezpiecznie przymocowane do obciążników balonowych, krzeseł lub innych cięższych przedmiotów. Ekologiczne balony mogą posłużyć do wykonania wszystkich dekoracji, takich jak fotościanka, girlanda balonowa czy brama balonowa.

 

 

  1. Po zakończeniu wydarzenia upewnij się, że nie wypuściłeś swoich balonów do nieba

Odlot

Odlot

Wiele osób, szczególnie dzieci, uwielbia wypuszczać balony w niebo i obserwować jak romantycznie unoszą się w górę. Jednak my ten widok rezerwujemy do oglądania w fantastycznej bajce Disneya „Odlot”, a prawdziwych balonów staramy się nie wypuszczać do nieba. Unoszący się na niebie balon (choćby biodegradalny) nie jest już widowiskiem do podziwiania – staje się odpadem i prawdopodobnie zaśmieci środowisko w innym miejscu. Impreza przyjazna środowisku może nie będzie zawierała takich atrakcji jak balony czy lampiony wypuszczane do nieba, ale maraton bajek z „Odlotem” na czele na pewno spodoba się najmłodszym!

 

 

  1. Ekologiczne zaproszenia dla Twoich gości – impreza przyjazna środowisku

Zaproszenie online

Zaproszenie online

Świetnym sposobem na uczynienie imprezy bardziej przyjazną dla środowiska jest wysłanie e-zaproszeń. Wysłanie wiadomości z zaproszeniami mailem zmniejsza marnowanie papieru oraz emisję dwutlenku węgla, ponieważ nie trzeba wysyłać ich w formie fizycznej. Na stronach takich jak Canva czy w aplikacji Picsart można stworzyć piękne zaproszenia (są tam tysiące szablonów do innych celów, takich jak posty i relacje na Instagramie, Facebook), a następnie wyślij je w wiadomości lub e-mailu. Twoi goście będą zachwyceni – łatwo potwierdzą Ci swój udział w wydarzeniu i będą mieć wszystkie szczegóły pod ręką.

 

 

  1. Pyszne roślinne menu z pozytywnym wpływem na środowisko

 

Jak powszechnie wiadomo jedną z głównych przyczyn obecnej katastrofy klimatycznej jest produkcja żywności. Ilość gazów cieplarnianych generowanych przez rolnictwo stanowi 24% emisji globalnych. Produkcja zwierzęca jest znacznie bardziej obciążająca dla środowiska naturalnego niż ta roślinna. Zużycie wody i energii w branży żywności pochodzenia zwierzęcego powoduje większą erozję gleby, zanieczyszczenie powietrza, wylesianie terenów, a także zniszczenie siedlisk czy ginięcie gatunków.

na slodkosci toppery swieczki jubila

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie fundacji Otwarte Klatki „poziom emisji gazów cieplarnianych związanych z chowem zwierząt jest porównywalny z emisjami całego sektora transportowego i wynosi ok. 15% emisji globalnych.” Co my możemy z tym zrobić? Wybrać rozwiązania roślinne, szczególnie jeśli wybór menu zależny jest od nas. Kuchnia roślinna może być wyjątkowo smaczna i może przekona gości do wprowadzenia zmian w swoim życiu, szczególnie jeśli spodoba się im Twoja impreza przyjazna środowisku.

 

 

  1. Zastosuj zasadę ponownego użytku i recyklingu

Zaproszenie na komunię

Zaproszenie na komunię

Po zakończonej imprezie będzie tak wiele rzeczy, które można poddać recyklingowi lub ponownie je wykorzystać, że będziesz mile zaskoczony. Po weselu można na przykład podarować gościom bukiety kwiatów używanych jako prezent pożegnalny! Wszelkie dekoracje używane do ozdoby stołów można również rozdawać jako prezenty lub podarować restauracji czy hotelowi do użytku na następne wesele. Jeśli zdecydowałeś się na zakup talerzyków i kubeczków papierowych na przyjęcie urodzinowe swojego dziecka, po skończonym jedzeniu wyczyśćcie naczynia i wykorzystajcie je do kreatywnego projektu.

 

 

  1. Transport zbiorowy – najskuteczniejszy sposób dbania o Ziemię

Baner 1

Impreza przyjazna środowisku zaplanowana? Na koniec zastanów się nad wyborem transportu na swoje wydarzenie. Zorganizuj wspólne przejazdy samochodem lub skorzystaj z transportu grupowego. Szczególnie w przypadku wesel jest tak wiele odpowiednich sposobów na zabieranie gości w miejsce docelowe, że zorganizowany przejazd autobusem będzie kolejną atrakcją tego ważnego dnia.

 

 

 

Impreza przyjazna środowisku – jak mieć pewność, że spodoba się Twoim gościom?

 

Mamy nadzieję, że te rozwiązania będą pomocne przy organizacji Twojej imprezy i dadzą też trochę do myślenia Twoim gościom. Chętnie dowiemy się też, jakie są Twoje sposoby na organizację wydarzenia bardziej przyjaznego środowisku, a jeśli macie jakieś dodatkowe wskazówki i porady, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, albo na Facebooku. Możesz skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy, e-mail lub telefon.

LOGO || Jubila Studio Dekoracji Balonowych

Jak mieć pewność, że impreza przyjazna środowisku spodoba się Twoim gościom? Niech będzie zabawna, pełna muzyki, dobrego jedzenia i radości – w końcu klimat imprezy tworzymy my sami 😉