JUBILA LOGO

Zadzwoń teraz!

Przedstawiamy idealne dekoracje na Boże Narodzenie do domu i pracy z JUBILA –

Przedstawiamy idealne dekoracje na Boże Narodzenie do domu i pracy z JUBILA –

 

Wraz z końcem listopada nadchodzi wyczekany okres przygotowań świątecznych i wszechobecnego ducha Bożego Narodzenia. Jakie kroki należy poczynić, żeby uniknąć niepotrzebnego stresu i zamieszania? Które tradycje kultywować, a jakie powinny odejść do lamusa? Jakie dekoracje na Boże Narodzenie do domu i pracy wybrać w tym sezonie? Odpowiedzi na te pytania zdradzamy poniżej!

 

 

Boże Narodzenie – wszystko co musisz o nim wiedzieć

 

Jak powszechnie wiadomo Boże Narodzenie to święto religijne, które jednak tak głęboko wsiąknęło do tradycji wielu narodowości, że obecnie obchodzą je prawie wszyscy. Każda rodzina ma swoje bożonarodzeniowe tradycje, choć wiele z nich ma charakter uniwersalny.

 

 

Bukiety balonowe dla dzieci

Bukiety balonowe

 

 

Głównym założeniem Bożego Narodzenia jest świętowanie przez chrześcijan narodzin Jezusa Chrystusa, które, co ciekawe, oryginalnie wcale nie przypadały na grudzień! Według większości źródeł historycznych Jezus urodził się w kwietniu lub maju, natomiast jego narodziny obchodzone są w 25 grudnia, ponieważ na ten dzień przypadało inne święto – pogańskie obchody narodzin Mitry niepokonanego boskiego Słońca.

 

 

Najpopularniejsze tradycje bożonarodzeniowe to przede wszystkim przystrajanie choinki, dzielenie się opłatkiem a także śpiewanie kolęd podczas wigilijnej kolacji. Niektórzy wierni wybierają się jeszcze na nocną mszę o północy zwaną Pasterką. Świąteczne posiłki również cechują się istotną symboliką, a każde danie ma swoją niepowtarzalną historię, również rodzinną. My jednak, w dzisiejszym artykule, wybierzemy idealne dekoracje na Boże Narodzenie i skupimy się na organizacji tego wyjątkowego święta.

 

 

 

Tradycyjne i alternatywne dekoracje na Boże Narodzenie

 

 

Najważniejszą tradycyjną dekoracją bożonarodzeniową jest oczywiście choinka, zazwyczaj świerk, jodła lub sztuczne drzewko. Dawniej drzewko przyozdabiano jabłkami (są symbolem grzechu pierworodnego), słodyczami, orzechami i świecami, a także własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Obecnie te zwyczaje raczej nie obowiązują, a popularnymi ozdobami są szklane lub plastikowe bombki, kolorowe łańcuchy i światełka.

 

Do tradycyjnych dekoracji należy również jemioła, wieszana nad drzwiami lub pod sufitem, a ostrokrzewem przyozdabia się poręcze schodów czy inne elementy domowego otoczenia. Dom czy biuro ozdabiane są również cukrowymi laskami, świecami i światełkami.

 

Ozdoba biura na wigilie firmowa

 

Wiele osób rezygnuje jednak z tradycyjnych dekoracji na rzecz nowych rozwiązań, które są łatwiejsze w organizacji, a często tańsze i bardziej ekologiczne. Szczególnie, jeśli jedyne co trzeba zrobić to wybrać ulubione dekoracje i złożyć zamówienie w JUBILA 😉

 

 

Balon foliowy dziadek do orzechów

Balon foliowy dziadek do orzechów

 

 

Co możemy zaproponować miłośnikom Bożego Narodzenia w zamian za tradycyjne dekoracje? Przede wszystkim niesamowite dekoracje balonowe w klimacie świąt, w kolorystyce złota i czerwieni, oraz zieleni i bieli! Do tego balony foliowe w kształcie Świętego Mikołaja i jego wiernych reniferów, a nawet balonową choinkę z bombkami, z której nie posypie się ani jedna igła!

 

 

Dekoracje na Boże Narodzenie do domu i pracy

 

 

Poniżej przedstawiamy nasze top 3 dekoracje na Boże Narodzenie w domu i w pracy –

 

Dekoracje na Boże Narodzenie do domu

To prostsza kwestia do rozwiązania, ponieważ przestrzeń domowa jest łatwiejsza do zaaranżowania. Najczęściej ozdabianymi miejscami jest salon lub jadalnia, a także balustrada oraz wejście do domu. Co więc możemy zrobić, żeby odpowiednio je przystroić?

 

Impreza firmowa na święta

Impreza firmowa na święta

 

 

  • Choinka z balonów z gwiazdą na szczycie

Balon foliowy choinka

Balon foliowy choinka

 

 

balon foliowy Mikołaj

balon foliowy Mikołaj

 

 

 

Dekoracje na Boże Narodzenie do pracy

 

To trudniejszy orzech do zgryzienia niż mogłoby się wydawać, bo nie ma jednego przepisu na idealne ozdoby do pracy. W zależności czy jest to mały sklep, duża korporacja czy kreatywne biuro pełne wolnych strzelców, mamy do wyboru różne dekoracje balonowe. Nasze propozycje?

 

Mikołajkowy prezent

Mikołajkowy prezent

 

 

Bukiety balonowe

Bukiety balonowe

 

 

  • Świąteczna fotościanka ze Świętym Mikołajem

 


Zapraszamy do zamawiania świątecznych dekoracji, które ozdobią każde wnętrze! Ilość zamówień w okresie grudniowym jest ograniczona ze względu na wzmożony okres imprezowy. Dekoracje na Boże Narodzenie od JUBILA odmienią Wasze święta, a efektami naszej kreatywnej pracy w Waszych domach i biurach koniecznie podzielcie się na Facebooku i Instagramie!