JUBILA LOGO

Zadzwoń teraz!

Często w artykułach dotyczących dekoracji balonowych pojawia się rozróżnienie na balony lateksowe i balony foliowe, jednak bez rzetelnych informacji czym oba typy balonów różnią się od siebie i co je charakteryzuje. Rozwiejemy te wątpliwości w poniższym artykule!

Często w artykułach dotyczących dekoracji balonowych pojawia się rozróżnienie na balony lateksowe i balony foliowe, jednak bez rzetelnych informacji czym oba typy balonów różnią się od siebie i co je charakteryzuje. Rozwiejemy te wątpliwości w poniższym artykule!

 

Dawno minęły czasy, kiedy używano balonów tylko na przyjęciach urodzinowych jako luźne dekoracje. Teraz balony rewolucjonizują sposób, w jaki firmy świętują imprezy biznesowe i promują swoje usługi. Balony stanowią też podstawę dekoracji weselnych i sylwestrowych, a większość ludzi nie wyobraża sobie bez nich rocznic urodzin czy ślubu.

 

Jednak podczas konsultacji dotyczących wyboru dekoracji regularnie zadawane jest pytanie, jakiego rodzaju balony należy użyć? Balony lateksowe czy balony foliowe? I balony lateksowe i balony foliowe posiadają wady i zalety, dlatego przyjrzymy się, które balony lepiej sprawdzą się na Twoim wydarzeniu!

 

 

Balony lateksowe i balony foliowe – największe zalety

Oba rodzaje balonów są przez nas wykorzystywane regularnie do tworzenia najbardziej niezwykłych dekoracji balonowych, ale również tych bardziej skromnych ozdób. Częściej korzystamy z balonów lateksowych, ze względu na ich praktyczne zastosowanie. Balony foliowe są swoistą wisienką na torcie, dlatego używamy ich głównie do wykończenia większych dekoracji lub jako ich uzupełnienie. Dlaczego? –

 

Balony lateksowe

Balony lateksowe, inaczej zwane balonami gumowymi, są najbardziej przystępne spośród różnych dostępnych rodzajów balonów, ze względu na ich trwałość, szeroką paletę kolorów w jakiej są dostępne oraz ekologiczny charakter. Balony lateksowe, których używamy w naszych dekoracjach są w pełni biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska – rozkładają się od 4 miesięcy do 8 lat.

Promocja sklepu

Lateks jest bardzo wszechstronnym materiałem, dzięki czemu można wypełnić go helem, powietrzem lub wodą, a on i tak nie straci swoich właściwości. Nasze największe dekoracje, takie jak girlandy balonowe, ścianki balonowe czy sufity z balonów tworzymy właśnie przy użyciu balonów lateksowych, a efekt (przyznacie sami) jest niesamowity!

 

 

Balony foliowe

Balony foliowe są bardzo wytrzymałe – mogą trwać do 5 dni, jeśli są napełnione powietrzem, dzięki czemu świetnie nadają się na dłuższe imprezy. Balony foliowe napełniane helem cechują się krótszą wytrzymałością niż napełniane powietrzem, bo do około 3 dni, dlatego ich montaż warto zamówić na dzień wydarzenia.

dekoracje sali sylwestrowej

Balony foliowe są dostępne w szerokiej gamie kształtów, w tym serc, gigantycznych liter, cyfr i gwiazdek. Balony mają lustrzaną jakość, co czyni je popularnymi wśród fotografów i artystów, ze względu na ich fotogeniczność. Z balonów foliowych można tworzyć całe napisy, takie jak happy birthday Anna czy Merry Christmas!

 

 

Balony lateksowe i balony – wady obu typów balonów

Niestety, jak wszystko inne, balony lateksowe i balony foliowe mają też swoje wady, ale nie pozwól im zbytnio wpłynąć na swoją decyzję. Balony lateksowe są wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, dlatego czasem pojedyncze balony w dekoracji mogą wymagać wymiany na nowe.

 

Wady balonów lateksowych

Balony urodzinowe

Balony lateksowe ze względu na porowatą membranę krócej utrzymują hel niż balony foliowe. Dlatego balony lateksowe lepiej sprawdzają się do dekoracji stałych, natomiast balony foliowe do dekoracji helowych.

Wady balonów foliowych

Balony foliowe są droższe niż te lateksowe, więc jeśli zależy Ci na dużych dekoracjach z balonami foliowymi, musisz przygotować się na zwiększony budżet.

Balony na wesele || Personalizowane balony z nadrukiem – 11 okazji, kiedy po nie sięgnąć!

Niestety w przypadku balonów foliowych, ze względu na materiał z jakiego są wykonane, nie ma praktycznych metod recyklingu, dlatego staramy się tworzyć nasze dekoracje głównie przy użyciu balonów lateksowych i kupowanie balonów foliowych w mniejszych ilościach.

Balony lateksowe i balony foliowe bez tajemnic

 

Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą w podjęciu decyzji, jakie balony wybrać na Twoją imprezę. Przejrzyj naszą fantastyczną ofertę dekoracji, do których użyte zostały balony lateksowe i balony foliowe, gdzie znajdziesz ogromny wybór stylów, odpowiednich na każdą okazję! Jeśli nadal nie wiesz na co się zdecydować i potrzebujesz porady, zadzwoń do nas pod numer 789 125 225 lub napisz do nas na adres biuro@jubila.pl.

sylwestrowa girlanda balonowa || Sylwester 2022 - jak ozdobić dom na Nowy Rok?

Inspiracje na dekoracje balonowe można znaleźć także w naszych mediach społecznościowych – na Facebooku i na Instagramie. Zamawiasz u nas dekoracje? Zrób im zdjęcie na swojej imprezie, opublikuj na swoim profilu i oznacz nas, a otrzymasz 10% rabatu na kolejne zamówienie. Nie ważne czy będą to balony lateksowe i balony foliowe czy coś zupełnie innego 😉