JUBILA LOGO

Zadzwoń teraz!

Karnawał 2022 zbliża się wielkimi krokami, dlatego w naszym dzisiejszym artykule odpowiadamy na podstawowe pytania na temat karnawału i radzimy jaka dekoracja najlepiej się sprawdzi na balu!

Karnawał 2022 zbliża się wielkimi krokami, dlatego w naszym dzisiejszym artykule odpowiadamy na podstawowe pytania na temat karnawału i radzimy jaka dekoracja najlepiej się sprawdzi na balu!

 

Karnawał 2022 – kiedy się zaczyna i kończy?

 

Karnawał 2022 zacznie się, jak co roku, 6 stycznia, czyli w Święto Trzech Króli, które w tym roku wypada w czwartek. To huczne i radosne święto potrwa aż do 2 marca, czyli do Środy Popielcowej. Jak co roku Środa Popielcowa kończy okres karnawału i dla wielu Polaków rozpoczyna okres Wielkiego Postu i wyczekiwania na Wielkanoc. W roku 2022 czeka nas aż 55 dni Karnawału, który jest zimowym okresem balów, zabaw i tańców! Genezą karnawału są dawne tradycje agrarne, których huczne obchodzenie miało zagwarantować obfite zbiory w danym roku.

 

Karnawał

Karnawał

 

Karnawał jest świętem obchodzonym na całym świecie, jednak najpopularniejszy karnawał odbywa się we włoskiej Wenecji oraz w Brazylii, głównie w Rio de Janeiro! W Polsce tradycja karnawału przekłada się głównie na bale karnawałowe, popularne w naszym kraju już od lat 90. XX wieku. Uwielbiany jest u nas także Tłusty Czwartek, który poprzedza post w okresie Środy Popielcowej. W naszym artykule radzimy, jak sprawić, aby Karnawał 2022 był wyjątkowy i jakie dekoracje balonowe są hitem tego sezonu!

 

 

 

Balony z konfetti hit imprezy karnawałowej!

 

Karnawał można świętować na dwa sposoby. Pierwszy i najbardziej popularny sposób to zabawy, imprezy i przyjęcia ze znajomymi, przyjaciółmi i rodziną obchodzone przez cały okres Karnawału! Drugą opcją jest bal karnawałowy lub impreza karnawałowa, w której uczestniczy się w strojach wieczorowych, a bal poprzedza zazwyczaj uroczysta kolacja. Wstęp na tego typu imprezy jest płatny za każdą parę i jest to wydarzenie uroczyste, na którym zatrudniony jest zazwyczaj profesjonalny fotograf, catering oraz orkiestra lub DJ!

 

Jeśli wybierasz pierwszy sposób i planujesz imprezować ze swoimi znajomymi, nie na balu, ale z równie dużym rozmachem mamy dla Ciebie idealne dekoracje balonowe! Karnawał 2022 nie obejdzie się bez balonów, a najlepsze na tę okazję będą balony z helem. Na imprezy w domu, które są bardziej popularne niż bale z powodu obostrzeń pandemicznych, polecamy zaopatrzyć się w helowe balony z konfetti, które są hitem tego sezonu! Balony helowe w wersji z konfetti mamy dostępne w różnej kolorystyce, ale najpopularniejsze balony z konfetti są w kolorach złotym, srebrnym, różowym i wielokolorowym! Ożywią waszą przestrzeń nadając jej imprezowego klimatu, nawet jeśli na karnawał 2022 planujecie tylko małą domówkę.

 

Balony z konfetti

Balony z konfetti

 

Nasze propozycje na udaną imprezę karnawałową w domu to również balony led. Wprowadzą one do Waszego domu odrobinę magii i dzięki nim poczujecie się jak na wiedeńskim balu. Balony led posiadamy w tradycyjnej wersji, gdzie białe balony wypełniamy białymi lampkami led, ale dysponujemy także kolorowymi lampkami led, dzięki nim świecące balony stylem nawiązują do dekoracji z lat 90.! Dla niezdecydowanych mamy metaliczne balony w wersji z helem!

 

Balonowy sufit, czyli bajkowa dekoracja balowa na Karnawał 2022!

 

Dla osób, które planują uczestnictwo w balu na karnawał 2022 mamy wiele propozycji dekoracji balonowych, ale dziś skupimy się na jednej, najbardziej spektakularnej dekoracji jaką jest balonowy sufit! Dekoracja sali balowej to klucz do udanej imprezy, ponieważ to przede wszystkim dekoracje (i oczywiście muzyka) wprawiają gości w odpowiedni, świąteczny nastrój. Żeby zdecydować się na tę dekorację sala na imprezę karnawałową powinna mieć wysoki sufit, żeby nie przytłoczyć dostępnej przestrzeni. Bal karnawałowy to okazja, na której można pozwolić sobie na przepych i maksymalizm, szczególnie pod kątem dekoracji.

Balonówy sufit

Balonówy sufit

 

Sufit balonowy na karnawał 2022 to strzał w dziesiątkę! W naszej ofercie znajdziecie dwie wersję ten niezwykłej dekoracji – sufit balonowy stworzony z podwieszanej organicznej girlandy balonowej, która pokryje całą powierzchnię sufitu lub sufit balonowy z balonów z helem. Obie wersje prezentują się niezwykle. Podwieszany sufit balonowy stworzy iluzję konstrukcji z chmur, szczególnie jeśli zdecydujecie się na sufit balonowy w białej kolorystyce, natomiast sufit balonowy z balonów z helem to dobra alternatywa dla miejsc, w których dostępny jest ogród lub taras. Dzięki temu goście o północy mogą wyjść na zewnątrz i wypuścić balony (najlepiej balony led) w powietrze. Piękne pamiątkowe zdjęcia gwarantowane!

 

Sufit z balonów

Sufit z balonów

 

Po więcej inspiracji zapraszamy na fanpage JUBILA na Facebooku i na nasz profil na Instagramie!