JUBILA LOGO

Zadzwoń teraz!

Baby shower, tak jak każde przyjęcie, można zorganizować w modnym stylu, który akurat jest na topie. Ale jak stworzyć coś magicznego, pasującego do Twojej wymarzonej wizji tego dnia? Mamy kilka propozycji na bociankowe dekoracje i któraś z nich na pewno skradnie Twoje serce! Niezależnie od tego czy planujesz duże, oficjalne przyjęcie w restauracji czy małą imprezę z najbliższymi w domu będzie to wyjątkowa chwila, która zasługuje na wyjątkową oprawę.

Baby shower, tak jak każde przyjęcie, można zorganizować w modnym stylu, który akurat jest na topie. Ale jak stworzyć coś magicznego, pasującego do Twojej wymarzonej wizji tego dnia? Mamy kilka propozycji na bociankowe dekoracje i któraś z nich na pewno skradnie Twoje serce! Niezależnie od tego czy planujesz duże, oficjalne przyjęcie w restauracji czy małą imprezę z najbliższymi w domu będzie to wyjątkowa chwila, która zasługuje na wyjątkową oprawę.

O czym musisz pamiętać zanim zaczniesz planować przyjęcie na baby shower Twojego dziecka? Dekoracje i ozdoby to kwestia, którą będziesz zajmować się już na samym końcu organizacji imprezy, a wcześniej jest kilka rzeczy, o które musisz zadbać…

Baby shower – praktyczne porady na bociankowe

Kto powinien zorganizować baby shower?

Istnieje przekonanie, że przyszła mama nie powinna organizować swojego własnego bociankowego. Możecie się zastanawiać, dlaczego? Okres ciąży jest wymagającym fizycznie wyzwaniem, które każda kobieta przechodzi inaczej – niektóre mamy będą pełne energii do samego porodu, natomiast inne mogą szybko tracić energię i siłę na nawet najprostsze czynności.

jubila dekoracje balonowe

Jeśli koniecznie chcesz samodzielnie urządzić swój baby shower poproś kogoś bliskiego o pomoc – mamę, przyjaciółkę, a może siostrę? Każdy, kto jest bliską osobą przyszłej mamy, może też zorganizować baby shower samodzielnie. Jeśli to zbyt duże wyzwanie dla jednej osoby, połącz siły z przyjaciółmi lub rodziną, aby podzielić się planowaniem i wydatkami.

Kiedy warto urządzić przyjęcie?

dekoracje balonowe na chrzest || Jubila - Studio Dekoracji Balonowych

Organizowanie imprezy, gdy przyszła mama jest w okresie między 28 a 35 tygodniem ciąży, jest idealne, ponieważ wciąż prawdopodobnie czuje się energicznie i komfortowo. Im później odbędzie się impreza, tym większy będzie ciążowy brzuszek przyszłej mamy, a co za tym idzie pojawi się większy dyskomfort i większe ryzyko, że w momencie podania deseru odejdą jej wody! Wcześniejszy termin daje jej również czas na uzupełnienie wyprawki, którą dostała w prezencie na bociankowe i urządzenie pokoju dziecięcego z całym jej nowym sprzętem.

Kogo zaprosić na baby shower?

Wieczór panieński

Kogo zaprosisz na baby shower, zależy od tego, jaki rodzaj imprezy planujesz – urocze przyjęcie tylko dla kobiet, na którym przyszła mama pozna wszystkie ciążowe (i nie tylko!) anegdotki od innych mam czy coś bardziej w stylu klasycznego przyjęcia dla wszystkich bliskich kobiet i mężczyzn? Zakładając, że przyjęcie nie jest niespodzianką, poproś gościa honorowego o dostarczenie listy zaproszeń z nazwiskami i danymi kontaktowymi. Jeśli musisz ograniczyć listę gości ze względu na miejsce lub budżet, poproś przyszłą mamę o konkretną listę gości.

Najpiękniejsze dekoracje na Baby Shower

Dekoracje na chrzciny balony kosz z balonami

Zwykle na przyjęciu ciążowym stawia się na pastelowy róż lub błękit. To niekwestionowana klasyka, ale mamy też pomysł na kilka ciekawych rozwiązań! Najlepszy motyw to taki, który ma osobiste znaczenie dla przyszłej mamy, niezależnie od tego, czy interesują ją konie, leśne wycieczki, literatura piękna czy piosenki Taylor Swift. Oto kilka pomysłów na bociankowe inspiracje:

 • Książki dla dzieci

  Klasyczne książki dla dzieci to gotowy scenariusz na baby shower. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór książki, którą przyszła mama uwielbiała jako dziecko. Może były to Muminki? Albo Kubuś Puchatek, dzięki czemu będziesz mogła stworzyć aranżację jak w Stumilowym Lesie. Dekoracje balonowe mogą być idealnym rozwiązaniem na tę okazję, dzięki balonom z helem, które posiadamy w najróżniejszych kształtach z popularnych bajek!

  Superbohaterowie || Dekoracje tematyczne


  Jeśli motyw przewodni jest oparty na książce, rozważ poproszenie gości o przyniesienie w prezencie książki dla dzieci z odręcznie napisaną dedykacją!

 • Motywy natury

  Dekoracje dla dzieci balony tematyczne balony kolorowe

  Od egzotycznego safari z żyrafami, słoniami i lwami, po klasyczne polskie zwierzęta sowy, sarny i lisy – to wspaniały motyw dziecięcy, który można zaaranżować w baśniowy świat magii! Możesz też na przykład stworzyć kwiatowy baby shower, a jeśli impreza przypada na wiosnę wybrać dress code dla gości. Przykład? Wianki i zwiewne ubrania w pastelowych barwach.

 • Postaw na kolor

  Dekoracje urodzinowe || Balonowe dekoracje urodzinowe na imprezę – 5 oryginalnych pomysłów
  Sam kolor może być motywem przewodnim, ale zamiast klasycznych pastelowych odcieni wypróbuj odważne żółcie, czerń i biel lub lawendę i zieleń, aby uzyskać wyrafinowany akcent w tradycyjny sposób!

 • Baby shower pełen pasji

  Baby Shower - impreza dla przyszłej mamy

  Motyw oparty na pasji przyszłej mamy pokazuje, że wiesz, co kocha i na czym jej zależy. Pomyśl o podróżach po świecie, świadomości ekologicznej, kwiatach, jodze, muzyce, sztuce współczesnej lub czymkolwiek, co ją zainteresuje. Aby uzyskać więcej inspiracji dekoracyjnych odwiedź nasz sklep internetowy jubila.sklep.pl i nasz profil na Facebooku!