JUBILA LOGO

Zadzwoń teraz!

 

Z nami znajdziesz pomysł na idealny prezent świąteczny!

 

W dzisiejszym artykule patenty na idealny prezent. Zbliża się czas, kiedy wszyscy będziemy zastanawiać się co kupić naszym bliskim na święta. Czy słyszeliście kiedykolwiek o zasadzie 5 prezentów na Boże Narodzenie? Założę się, że większość z was nie. My do nie dawna też nie słyszeliśmy o zasadzie 5 prezentów, ale jeśli nie wiesz, co kupić na święta dla swojego przyjaciela, nastolatki lub innej osoby, która ma już wszystko… ta mała niepisana zasada będzie twoim najlepszym przyjacielem w to Boże Narodzenie!

 

Mikołajkowy prezent

Mikołajkowy prezent

 

W każdej rodzinie znajdzie się osoba, z której pomysłem na prezent mamy największy problem. Albo nasz bliski ma już wszystko, albo nic nie wydaje się odpowiednie dla jego czy jej potrzeb. Może masz problem jaki prezent podarować tacie na Boże Narodzenie albo jaki prezent dla nastolatki wybrać? Ważne jest, aby być świadomym, rozważnym „świętym Mikołajem”, a czasem bywa to niełatwe.

 

W zależności od budżetu jakim dysponujemy i w jakich stosunkach z daną osobą jesteśmy, istnieje wiele możliwości wyboru prezentu idealnego. Jak to zrobić? Przeczytajcie nasz poradnik!

 

 

5 sposobów na idealny prezent na święta

Zasada 5 prezentów na Boże Narodzenie – przedstawiamy przewodnik po prezentach świątecznych 2023.

 

Na czym dokładnie polega zasada 5 prezentów na Boże Narodzenie? Trzeba odpowiedzieć sobie na 5 kwestii. Idealny prezent powinien wpisywać się w jedną z pięciu kategorii –

  1. Coś, czego POTRZEBUJĄ
  2. Coś, czego CHCĄ
  3. Coś do PRZECZYTANIA
  4. Coś do NOSZENIA
  5. Coś do ZROBIENIA

 

  1. Coś, czego POTRZEBUJĄ

Święta to świetny czas, aby kupić bliskim coś, czego potrzebują, praktyczny prezent, który przyda się im prawie każdego dnia. Czy twoja córka potrzebuje laptopa do szkoły albo na studia? A może twój tato czyta dużo literatury i przydałby mu się czytnik książek? Może twoja żona nosiła ze sobą skórzany portfel, który kupiłeś jej na rocznicę lata temu i wygląda jakby miał się wkrótce rozpaść? To świetny czas na praktyczne prezenty świąteczne!

 

  1. Coś, czego CHCĄ

Każdy ma jakieś marzenie, coś czego pragnie od dawna, idealny prezent. Mamy szczęście, jeśli wiemy co to jest dokładnie, ale jeśli nie, czasem nie zaszkodzi zapytać, żeby dowiedzieć się o czym marzą nasi bliscy. Idealny prezent nie zawsze oznacza niespodziankę, a czasem okazuje się nawet, że niektórzy nie są fanami niespodzianek.

Prezent nie zawsze musi mieć charakter praktyczny. Jeśli Twoje dziecko marzy o grze komputerowej lub bluzie z ulubionej bajki, zaszalej i bądź doskonałym Świętym Mikołajem! Jeśli ktoś z Twoich bliskich ma życiową pasję dowiedz się czego brakuje mu do jej rozwijania?  Być może to zestaw pędzli dla kogoś kto kocha malować albo ubrania na siłownię dla zapalonego sportowca!

 

Bukiety balonowe dla dzieci

Bukiety balonowe

 

Ozdób prezent efektownymi dekoracjami balonowymi! Możesz na przykład opakować prezent w elegancki papier, a zamiast wstążki przywiązać do niego bukiet z balonów! Najlepsze do tego będą balony z helem. Ewentualnie można postawić prezent balonowy, który będzie rozszerzeniem mniejszego podarunku, z dużego pudła prezentowego wylecą balony z helem i przywiązane do nich pudełeczko z biżuterią lub innym podarunkiem.

 

  1. Coś do PRZECZYTANIA

Uwielbiamy tę zasadę wręczania prezentów, ponieważ w dzisiejszych czasach często jest ona pomijana! Powinniśmy pamiętać, że chociaż technologia poszła do przodu, nadal musimy stymulować nasze umysły i rozwijać wyobraźnię. Możesz kupić jedną z popularnych serii książek dla młodzieży, którą kochają Twoje dzieci! A może klasyczna powieść dla Twojej mamy albo nowa książka ulubionego autora Twojego brata?

Nie musi to być wcale przedmiot fizyczny. Możesz zdecydować się na prenumeratę online ulubionego magazynu swojej siostry na cały rok albo dostęp do książek online na jednej z platform. Idealny prezent powinien być wybrany w duchu zrównoważonego rozwoju i ekologii.

 

  1. Coś do NOSZENIA

To jeden z trudniejszych do zrealizowania punktów świątecznych, ponieważ trzeba mieć na względzie różne rozmiary, style i typy ubrań, jakie dostępne są na rynku. Żeby kupić trafiony prezent wpisujący się w gust osoby obdarowywanej musimy znać jego potrzeby. Nie warto decydować się na prezent w ciemno, chyba że będzie to drobny podarunek, taki jak ciepłe, wełniane skarpety, czapka czy świąteczny sweter. Warto też stawiać na jakość, nie na ilość, dlatego przed zakupem prezentu zwróć uwagę na skład materiału oraz czy produkt posiada certyfikat GOTS lub certyfikat OEKO-TEX.

 

  1. Coś do ZROBIENIA

Święta mogą być niesamowitą okazją na prezent i możesz postawić na kreatywność! Co powiesz na nową grę planszową dla całej rodziny albo bon na wspólną wycieczkę w jakieś ciekawe miejsce? Deskorolka dla siostrzeńca, który spędza zbyt dużo czasu w domu może być dobrym sposobem na wyciągnięciu go na zewnątrz. Wyjazd w góry, o których marzyli Twoi rodzice, zaproszenie do SPA dla siostry a może lekcje surfingu dla męża?

 

Nie zapomnij o sobie – zapisz się na zajęcia z cukiernictwa lub do nowego studia jogi! Sama wiesz najlepiej jaki jest idealny prezent dla Ciebie samej, więc zadbaj też o swoje potrzeby. Możliwości jest nieskończenie wiele, a pomysłami na idealny prezent możesz podzielić się na naszym Facebooku i Instagramie.