JUBILA LOGO

Zadzwoń teraz!

Impreza Halloween w domu to najpopularniejsza forma spędzania święta grozy! W naszym artykule dowiesz się jakie są wady i zalety organizowania Halloween w domu, poznasz najważniejsze fakty na temat Halloween i znajdziesz garść inspiracji!

Impreza Halloween w domu to najpopularniejsza forma spędzania święta grozy! W naszym artykule dowiesz się jakie są wady i zalety organizowania Halloween w domu, poznasz najważniejsze fakty na temat Halloween i znajdziesz garść inspiracji!

 

Wszystko co musisz wiedzieć o Halloween

Dekoracje halloween w domu

Dekoracje halloween w domu

Halloween, czyli inaczej święto duchów, obchodzimy na całym świecie 31 października, czyli w przed dzień polskiej uroczystości Wszystkich Świętych. Halloween wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, ale równie popularne jest w Kanadzie i Wielkiej Brytanii, gdzie obchodzą je niemal wszyscy mieszkańcy dekorując swoje domy, przebierając się i bawiąc. Coraz więcej krajów przyłącza się do radosnej celebracji tego strasznego wieczoru, w tym Polska, w której Halloween pojawiło się na początku lat 90. XX wieku. Tradycyjnym symbolem Halloween jest wydrążony lampion z dyni, którego przygotowanie jest najpopularniejszą zabawą kultywowaną od lat. Lampiony mogą mieć przerażające, ale i radosne czy śmieszne twarze. Dynie można także malować na różne sposoby, nawiązując do dekoracji jakie mamy w naszym domu czy mieszkaniu.

Wady i zalety organizowania Halloween w domu

Halloween to okazja na zorganizowanie niesamowitej imprezy, na której można zaszaleć z każdym aspektem – dekoracjami, przebraniami, jedzeniem, muzyką i zabawami. Mamy przerażającą okazję, żeby wybrać dowolny motyw przewodni, od tych naprawdę strasznych, przez motywy nawiązujące do popkultury, po zabawne i radosne halloweenowe motywy! Wybór należy do was. Do wybranego motywu stworzymy dla was personalizowane dekoracje pełne grozy, takie jak girlanda balonowa pełna duchów i pajęczyn, dyniowa ścianka balonowa w pomarańczowo-fioletowej kolorystyce czy brama balonowa pełna straszydeł!

 

Halloween w domu – zalety

 • Dowolność i swoboda
  Organizując Halloween w domu nic Cię nie ogranicza i wszystko możesz zorganizować na własnych zasadach. Masz możliwość zorganizować swoją wymarzoną imprezę bez żadnych ograniczeń! Zawsze marzyło Ci się Halloween w motywie starych filmów? Zaproś znajomych i urządź bal przebierańców inspirowany dawnym Hollywood. Masz ochotę na kameralny wieczór spirytystyczny połączony z wywoływaniem duchów i seansem filmów grozy? Proszę bardzo!
 • Dekoracje na Halloween
  Organizując Halloween w domu możesz sama wybrać dekoracje i ozdobić swój dom dając upust swojej kreatywności! Polecamy nasze przerażające dekoracje balonowe na Halloween. Najlepiej do domu pasują tiulowe balony z helem. Możemy stworzyć dla Ciebie białe balony z helem spowite czarnym tiulem, idealne na czarno-białe Halloween lub balony w najpopularniejszych kolorach halloweenowych – czarnym, zielonym, pomarańczowym i fioletowym. Dekoracje balonowe będą utrzymywać się jeszcze długo po zakończeniu imprezy!
 • Jedzenie
  Organizując Halloween w restauracji albo klubie trzeba liczyć się z wydaniem dużej ilości pieniędzy na jedzenie i drinki. Organizując Halloween w domu poproś swoich gości, żeby każdy z nich coś przygotował. Dzięki temu każdy włączy się w organizację imprezy przynosząc swoje popisowe danie, słodkości czy alkohol (na imprezę dla starszych!), a Ty nie będziesz musiał/a tracić czasu na organizację imprezy!
 • Bar, parkiet taneczny i seans kinowy w jednym
  Pamiętaj, że organizując imprezę halloweenową w domu masz wszystko w jednym miejscu! Możesz podzielić swoje mieszkanie na strefę barowo-restauracyjną w kuchni, jadalnię zamienić na parkiet do tańczenia, a w salonie zrobić strefę kinową puszczając maraton horrorów. Natomiast Halloween poza domem zazwyczaj jest wyprawą – najpierw do restauracji, następnie do klubu na potańcówkę a na końcu do kina lub na imprezę. Dlatego jeśli jesteś domatorem, albo po prostu lubisz spędzać Halloween w jednym miejscu, Halloween w domu to idealny wybór dla Ciebie

 

Impreza Halloween w domu – wady

 • Organizacja i planowanie
  Decydując się na organizację Halloween w domu bierzesz na siebie odpowiedzialność przygotowań i organizacji, co wiąże się z wysiłkiem i dużą ilością czasu. Jeśli nie jest to kameralne spotkanie ze znajomymi tylko duża impreza musisz zaplanować zaproszenia, muzyczną składankę, jedzenie i napoje, a także motyw przewodni i dekoracje. Jednak, jeśli nie straszny Ci wysiłek i lubisz organizować przyjęcia organizacja imprezy nie będzie wadą, a zaletą!
 • Sprzątanie
  Każda, nawet najlepsza impreza, kiedyś się kończy, goście rozchodzą się do domów, a Ty zostajesz z.… bałaganem. Sprzątanie jest nieodłączną częścią każdego wydarzenia i zazwyczaj zajmuje dużo czasu. Najpierw angażujesz się w organizację wydarzenia, później jako gospodarz imprezy musisz być czujny i dbać o komfort swoich gości, a na sam koniec musisz przywrócić domu dawny blask. Bycie gospodarzem jest wymagające i nie każdemu odpowiada, dlatego zastanów się, czy to rola, która Ci odpowiada?

Mimo wszystko wydaje się nam, że ilość zalet przeważa ilość wad i organizacja Halloween w domu to naprawdę wyjątkowy pomysł, szczególnie w czasach pandemicznych! Po więcej inspiracji zapraszamy na naszego Bloga oraz na nasz profil na Instagramie i Facebooku! A jeśli macie jakieś pomysły i rady jak zorganizować idealną imprezą halloweenową podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach na dole strony!