JUBILA LOGO

Zadzwoń teraz!

2022 jest rokiem, w którym na tapetę bierzemy małe przyjęcie weselne – intymną ceremonią w gronie najbliższych w kameralnym stylu. Jest to zwrot o 180 stopni po długoletniej modzie na wystawne wesela liczące nawet kilkaset osób. Zaletą małego przyjęcia weselnego jest większa łatwość w organizacji wydarzenia, do czego nie trzeba zatrudniać profesjonalnych wedding-plannerów!

2022 jest rokiem, w którym na tapetę bierzemy małe przyjęcie weselne – intymną ceremonią w gronie najbliższych w kameralnym stylu. Jest to zwrot o 180 stopni po długoletniej modzie na wystawne wesela liczące nawet kilkaset osób. Zaletą małego przyjęcia weselnego jest większa łatwość w organizacji wydarzenia, do czego nie trzeba zatrudniać profesjonalnych wedding-plannerów!

 

Organizacja wesela na 25 osób daje wiele możliwości i pozwala na odrobinę kreatywności, której brakuje dużym weselom. Małe przyjęcie weselne to przede wszystkim mniejszy koszt, a z zaoszczędzonym budżetem można pozwolić sobie na piękną podróż poślubną, albo dodatkową atrakcję na przyjęcie weselne. Wesele nie musi być wielką fetą, zorganizowane po to by zadowolić krewnych i znajomych, tylko wyjątkowym dniem idealnym dla Młodej Pary. Dla nikogo więcej 😉  

 

Jak zorganizować małe przyjęcie weselne krok po kroku?

 

Pierwszym i najważniejszym zadaniem w organizowaniu małego wesela jest przygotowanie listy gości, których zamierzamy zaprosić. Na małe przyjęcie weselne zazwyczaj zaprasza się samych najbliższych. Przeważnie są to rodzice, rodzeństwo i najlepsi przyjaciele, więc liczba gości na tego typu weselach oscyluje w granicach 20-30 osób. Dla takiej ilości osób można wykonać zaproszenia własnoręcznie, szczególnie jeśli posiadamy zdolności manualne czy plastyczne.

Małe wesele

Małe wesele

Po zrobieniu listy gości należy zaplanować miejsce, w którym zorganizujemy nasze małe przyjęcie weselne. Może to być impreza w namiocie lub w restauracji z salą do tańczenia. Oba z tych rozwiązań mają wady i zalety, o czym opowiemy więcej poniżej. 

 

Kolejnym krokiem w organizacji wesela będzie znalezienie idealnego cateringu i wybranie menu dla gości. Pozostałe kwestie takie jak tort weselny, dekoracje weselne (dekoracje balonowe to strzał w dziesiątkę na małe przyjęcie weselne :)) czy fotograf to sprawy drugorzędne. Organizując małe wesele można dokładniej zadbać o potrzeby gości i zaplanować menu odpowiednie do ich potrzeb. Uwzględnij czy wśród zaproszonych osób są wegetarianie lub weganie, zapytaj czy ktoś cierpi na alergie, a następnie skomponuj swoje wymarzone menu weselne, nie patrząc na tradycję i “co powinno być na każdym weselu” (chyba, że tego właśnie chcesz).

Przyjęcie weselne w namiocie

 

Skromne wesele wcale nie musi oznaczać nudy i przeciętności, wręcz przeciwnie, daje Ci sporo możliwości, których nie dałoby się wdrożyć na duże przyjęcie weselne. Jednym z takich rozwiązań jest przyjęcie weselne w namiocie. Im więcej osób zaprosisz, tym większy namiot będzie potrzebny, dlatego wesele na 25 osób to idealny wynik! Na rynku jest wiele firm, które wynajmują namioty eventowe, szczególnie na wesele i śluby! Są to zazwyczaj eleganckie, białe namioty, które w zestawie zawierają parkiet, więc miejsce do tańczenia też się na pewno znajdzie. 

Wesele w namiocie

Wesele w namiocie

Namiot na wesele oferuje wiele możliwości, można kupić kwiaty do jego ozdoby, przez co małe przyjęcie weselne nabierze eleganckiego charakteru, albo można zdecydować się na jedną z najmodniejszych dekoracji sezonu – sufit balonowy! Oczywiście przyjęcie weselne w namiocie ma też swoje wady, ponieważ nie masz zagwarantowanego cateringu z kucharzem i obsługą, więc jest to dodatkowy koszt, który trzeba ponieść i zorganizować samodzielnie.

 

Restauracja z salą do tańczenia

 

Restauracje zazwyczaj mają sale weselne przeznaczone na poszczególną ilość gości. Zazwyczaj najmniejsze sale weselne przeznaczone są na 50 osób, więc małe przyjęcie weselne może być trudne do zorganizowania w popularnych salach weselnych. Warto znaleźć mniejszą, kameralną restaurację z salą do tańczenia i zorganizować tam indywidualne małe przyjęcie weselne. Restauracja daje dużo możliwości na organizację wesela, ale jej największą wadą jest cena, ponieważ większość lokali jest dość droga w kwestii organizacji wesela. 

Dekoracje przyjęcia weselnego

Dekoracje przyjęcia weselnego

Na małe przyjęcie weselne można zamówić piękne dekoracje sali, ponieważ nie będziemy musieli martwić się organizacją cateringu, więc na takie atrakcje będzie więcej czasu i pieniędzy! Fotościanka, Mega Prezent i Dj na wesele to też usługi, które warto rozważyć na wesele. Małe przyjęcie weselne to doskonała okazja na spełnienie swoich marzeń mniejszym kosztem, które można zorganizować dokładnie według własnej wizji, zrezygnować z kompromisów i cieszyć się tym pięknym wyjątkowym dniem. 

 

Ścianka balonowa

Ścianka balonowa

 

Małe wesele łatwiej zorganizować w nietypowej lokalizacji – wesele na dzikiej plaży, wesele w lesie czy wesele na barce – niż dużą imprezę weselną. Jeśli masz wizję na idealne małe przyjęcie weselne, ale boisz się, że coś może pójść nie tak, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy! Jesteśmy weteranami weselnymi i robimy nie tylko dekoracje weselne i dekoracje balonowe 😉 Po więcej informacji zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebooka i Instagrama.